‌سونگ ایل‌گوک در نشست خبری/‌کامل/

سونگ ایل‌گوک در نشست خبری/‌کامل/
واقعا به تئاتر علاقمندم
علاقه‌ی زیادی به دیدن دوبلور نقش«جومونگ» دارم
تا به حال سریالی ایرانی از تلویزیون کره پخش نشده است

سرویس: تلویزیون و رادیو
1388/05/27
08-18-2009
19:51:43
8805-13990: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: تلویزیون و رادیو

بازیگر نقش «جومونگ» با توضیح این که «یکم اکتبر «روز نظامی» در کشور کره و روز تولید اوست» گفت: چون در این روز به دنیا آمدم پدر و مادرم نام «ایل گوک» را برای من انتخاب کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، ‌سونگ ایل‌گوک در نشست خبری امروز 27 مرداد ماه در تالار همایش‌های صداوسیما با بیان این که «جومونگ» در کشور کره نیز واقعا معروف است ادامه داد: تا به حال چند سریال تاریخی مانند «جواهری در قصر» در کره‌جنوبی ساخته شده است، ولی مانند «جومونگ» با بازتاب مخاطب مواجه نشده است. در واقع «جومونگ» موسس سلسله‌ی گوگوریو است که همزمان با سلسله هخامنشیان در ایران است. با ساخت این سریال ، لباس محلی آن زمان با «جومونگ» در یک سریال به نمایش درآمد.

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که آیا فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در کره پخش می‌شود و آیا به بازی در کنار کدام یک از بازیگران بین‌المللی علاقمند است؟ اظهار کرد: اکنون متوجه شدم که سریال «امپراتور دریا» نیز در ایران پخش شده است و از این بابت خوشحالم. چون این مجموعه برای من اثر مهمی محسوب می‌شود. در کره تا به حال سریال‌های ایرانی پخش نشده است، ولی چند فیلم سینمایی مانند «بچه‌های آسمان» روی آنتن رفته است.

او اضافه کرد: تمام بازیگران، کارگردانان و هنرمندان، معلم من هستند؛ و باید از آن‌ها بیاموزم. بنابراین نمی‌توانم از بین آن‌ها یک فرد را انتخاب کنم و آرزومندم که بتوانم با همه آن‌ها همکاری کنم.

سونگ در پاسخ به این پرسش که آیا نسخه‌ی دوبله شده به فارسی «جومونگ» را دیده است، گفت: متاسفانه هنوز این نسخه را ندیدم. ولی علاقه‌ی زیادی به دیدن گوینده‌ی نقش «جومونگ» و شنیدن صدای او دارم.

او با اشاره به دوبله «افسانه جومونگ» به زبان چینی اظهار کرد: از طریق یکی از دوستانم متوجه شدم که این سریال به زبان چینی دوبله شده است. وقتی آن را دیدم برایم بسیار جالب و در عین حال خنده‌دار بود. البته کیفیت آن به گونه‌ای بود که چند روز گریه می‌کردم و نمی‌توانستم بخوابم. البته امیدوارم دوبله‌ی این سریال به فارسی این گونه نباشد.

بازیگر سریال «امپراتور بادها» درباره تولید فیلم و سریال در کره گفت: در کره در سال بیش از 100 فیلم و سریال ساخته می‌شود که با یکدیگر رقابت دارند.

او با بیان این که ایران تاریخ و تمدن عظیمی دارد، اظهار کرد: من به این مورد اهمیت زیادی می‌دهم. البته ایرانی‌ها به داستان‌های قهرمانی خیلی معروف هستند. «جومونگ» هم داستان یک قهرمان است، بنابراین بین او و داستان‌های ایرانی شباهت‌هایی وجود دارد.

سونگ درباره‌ی علت موفقیت سریال «جومونگ» گفت: نکات مختلفی برای موفقیت این سریال وجود دارد؛ داستان این مجموعه یکی از آن‌ها است؛ همین مساله باعث موفقیت این مجموعه در ایران و کره شده است.

او اضافه کرد:‌ شنیده‌ام ترافیک تهران سنگین است. البته در کره هم چنین وضعیتی وجود دارد و در زمان پخش سریال «جومونگ» این ترافیک کاهش می‌یابد.

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که آیا در زمینه تئاتر نیز فعالیت داشته و به کدام یک از رسانه‌های سینما،‌تئاتر و تلویزیون علاقه‌ی بیشتری دارد، گفت: متاسفانه فعالیت تئاتری نداشته‌ام. چون من در امتحان تلویزیون شرکت کردم. با این حال واقعا به فعالیت در تئاتر علاقمندم و در کنار سینما و تلویزیون برای من یکی هستند.

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به وجود صحنه‌های رزمی در سریال افسانه‌ای «جومونگ»، آیا پیش از تصویربرداری تمریناتی در این زمینه انجام داده است، گفت: رزمی کار نیستم. ولی سه ماه پیش از بازی در این سریال تمرینات زیادی کردم. به ویژه در زمینه اسب‌سواری؛ به طوری که تمام صحنه‌های اسب‌سواری را خودم بازی کردم.

سونگ در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره اطلاع او از خودکشی پسری به خاطر سوسانو و مرگ پسری چهار ساله گفت: تسلیت عرض می‌کنم که پسری به خاطر جومونگ و سوسانو خودکشی کرد و برای نخستین بار این مساله را شنیدم اصلا فکر نمی‌کردم که دیدن یک مجموعه باعث چنین اتفاقاتی شود. از طرف دیگر خوشحالم چرا که این مسائل نشان دهنده شهرت جومونگ و طرفداران زیاد او در ایران است.

او اضافه کرد: تمام پسران کره‌یی عاشق سوسانو هستند. بنابراین به نظر می‌آید آنان رقبای زیادی دارند.

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که آیا از وجود خیابان سئول در تهران و خیابان تهران در سئول آگاهی دارد، گفت: زمانی که ارتباط صمیمانه ایران و کره آغاز شد قرار شد در کره خیابان تهران و در ایران خیابان سئول نامگذاری شود البته خیابان تهران معروف‌ترین و گران‌ترین خیابان کشور کره است.

سونگ در پایان این نشست اظهار کرد: اگر بار دیگر به ایران دعوت شوم حتما به این کشور سفر می‌کنم.

به گزارش ایسنا، این مراسم با حضور اندی کیم مدیرکل ال جی در ایران، حسین دیلمی رییس هیات مدیره گلدایران و حسین تنهایی قائم مقام هیات مدیره گلدایران برگزار شد و کیم و تنهایی در ابتدای این مراسم درباره علت دعوت از سونگ ایل گوک به کشورمان و محصولات این شرکت سخن گفتند.

***در حاشیه:

ـ قائم مقام هیات مدیره گلدیران درباره برنامه‌های دیگر سونگ در ایران گفت: او قرار است از محک(موسسه حمایت از بیماری‌های سرطانی) بازدید کند. علاوه بر آن در یکی از مراسم که با حضور عوامل دوبله‌ی سریال «افسانه جومونگ» برگزار می‌شود،‌ ترجمه صحبت‌های سونگ با صدای علیرضا باشکندی ـ مدیر دوبلاژ افسانه جومونگ و گوینده این نقش ـ به استحضار شرکت کنندگان می‌رسد.

ـ گفتنی است بازدید سونگ از موزه سینما و ملاقات با برخی هنرمندان که نیکی کریمی از جمله‌ی آن‌ها است از دیگر برنامه‌های این بازیگر کره‌یی در سفر به ایران است.

ـ بیش از 100 عکاس و خبرنگار برای پوشش نشست خبری سونگ ایل گوک به سالن همایش‌های صداوسیما آمده بودند.

ـ زمانی که سونگ پشت میز کنفرانس مطبوعاتی قرار گرفت عکاسان او را احاطه کردند. به گونه‌ای که او قابل رویت نبود.

ـ اندی کیم مدیرکل شرکت ال جی در ایران از خبرنگاران پرسید، جومونگ سنتی را بیشتر می‌پسندید یا تیپ به روز او را؟

اندی کیم مدیرکل شرکت ال جی در ایران درباره این بازیگر کره‌یی و جومونگ گفت:‌ اکنون سونگ و جومونگ به قسمتی از زندگی مردم ایران تبدیل شده است. مهم‌تر از آن شخصیت سونگ و سریال جومونگ است که با اهداف شرکت ما هماهنگی زیادی دارد که از جمله آن طراحی زیبا، تکنولوژی هوشمند و هماهنگی کامل با زندگی مردم است.

او درباره سونگ گفت: او هواداران زیادی در کشورهای آسیایی دارد. سونگ نوه‌ی یکی از مهم‌ترین ژنرال‌های کره‌ای است که جان خود را برای استقلال میهن‌اش فدا کرد به همین دلیل شخصیت او به عنوان شهروندی نمونه شناخته می‌شود.

در ادامه تنهایی قائم مقام هیات مدیره گلدیران گفت: ال‌جی برای تداوم فعالیت‌های خود به غیر از مسیرهای مرسومی مانند خدمات و کیفیت مناسب تلاش می‌کند به نوع دیگری با مردم تعامل داشته باشد. بنابراین حامی مالی محصولات فرهنگی مانند کلاه قرمزی و سروناز در سینما قدس و گروه آرین بوده است. در حال حاضر نیز با توجه به استقبال مردم از سریال افسانه‌ای جومونگ، سونگ را به ایران دعوت کردیم تا با شادی‌ و استقبال مردم از سریال افسانه‌ای جومونگ و این بازیگر همگام باشیم.

او خبر داد: فیلمی مستند از ابتدای ورود تا خروج سونگ از ایران تهیه و برای همه مشتریان خود ارسال می‌کنیم و علاقمندان هم می‌توانند در این زمینه به سایت گلدایران مراجعه کنند. امیدواریم که سفر سونگ به ایران همکاری‌های بیشتری بین کشور ایران و کره به وجود آورد.

ـ از این بازیگر درباره علاقه خود به ورزش و رنگ‌های قرمز و آبی پرسیده شد که پاسخ داد: عاشق ورزش کردن هستم و در مواقع بیکاری حدود شش ساعت به این کار می‌پردازم. از میان رنگ‌ها هم به آبی علاقمندم و هم قرمز و موقع ورزش یا کاملا آبی می‌پوشم یا کاملا قرمز. البته رنگ مشکی را هم دوست دارم.

ـ این کنفرانس خبری قرار بود ساعت 14 آغاز شود ولی با یک ساعت و 35 تاخیر ساعت 15 و 35 شروع شد که استقبال مردم از این هنرمند یکی از دلایل این تاخیر عنوان شد.

ـ پشت در تالار همایش‌های صداوسیما چند تن از علاقمندان این بازیگر کره‌ای با در دست داشتن گل‌هایی مشتاقانه انتظار خروج او را از این مکان می‌کشیدند اما در نهایت موفق به دادن گل‌ها و گرفتن امضاء نشدند.

*********

/تکرار بخش اول/

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این بازیگر توضیح داد که «سونگ» نام خانوادگی و «ایل گوک» نام کوچک اوست که «ایل» به معنای «یک» است و «گوک»، کشور معنا می‌دهد. در واقع معنای نام او «کشور متحد» است و او به خاطر اسمش نقش «جومونگ» را بازی کرده است چون او کشورهای زیادی را با هم متحد می‌کند.

سونگ ایل گوک در ابتدای این نشست با بیان این که «خبر مرگ رییس‌جمهور سابق کره به گوشم رسید و بسیار غمگین شدم» ادامه داد: چرا که «کیم دائه‌جونگ» واقعا تلاش زیادی برای کشورمان و در رابطه‌ی مسالمت‌آمیز کره‌جنوبی و شمالی تلاش کرد.

این بازیگر که سه روز در ایران بسر خواهد برد درباره ی کشورمان اظهار کرد: برای من ایران یک کشور غریبه بود و فقط در کتاب‌ها مطالبی را درباره آن خوانده بودم. البته متوجه شدم که هواداران من در ایران زیاد هستند. امیدوارم درباره این کشور اطلاعات بیشتری به دست آورم و ایرانیان نیز از طریق من با فرهنگ کره آشنا شوند.

سونگ در پاسخ به این پرسش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) که چقدر در کشور کره‌جنوبی تحصیلات دانشگاهی در زمینه‌ی بازیگری اهمیت دارد و به نظر شما برخورداری از این تحصیلات چه تاثیری در نقش‌آفرینی بهتر دارد، اظهار کرد: همه به بازیگر شدن علاقه دارند. من نیز در امتحان تلویزیون کره شرکت کردم که از بین 250 تن قبول شدند. البته حدود 10 سال پیش که من بازیگر شدم تنها در چند دانشگاه کره‌جنوبی هنرهایی مانند بازیگری تدریس می‌شد، ولی اکنون در دانشگاه‌های بیشتری این هنر آموزش داده می‌شود.

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که آیا تصور می‌کرد در ایران سریال «جومونگ» این قدر طرفدار داشته باشد، گفت: تاکنون نمی‌دانستم در ایران هوداران زیادی دارم و « جومونگ» طرفداران بسیار زیادی دارد و حتی زمانی که در خارج از کشور در یکی از سالن‌ها ورزش می‌کردم بازیکن ایرانی با نگاه اول مرا شناخت و من به مدت نیم ساعت با آن ها و هم‌تیمی‌هایش صحبت کردم. آن هنگام متوجه طرفداران زیاد خود و جومونگ در ایران شدم.

ایفاگر نقش «جومونگ» درباره فرانسوی بودن نویسنده سریال جومونگ اظهار کرد: نویسنده این مجموعه فرانسوی نیست اسم کشور ما «کره‌آ» است که در واقع نام سلسله گوگوریو است که جومونگ آن را تاسیس کرده است. بنابراین ما به داستان این شخصیت اهمیت زیادی می‌دهیم و نویسنده آن نمی‌تواند فرانسوی باشد.

این بازیگر کره‌یی در پاسخ به این پرسش که با توجه به محبوبیت سریال «جومونگ» در ایران آیا پیشنهادی از صداوسیما و سینمای ایران برای بازی در اثری نمایشی داشته و آیا در صورت دادن چنین پیشنهادی آن را می‌پذیرد، اظهار کرد: اگر به من چنین پیشنهادی بدهند همان لحظه نمی‌توانم قبول کنم؛ چرا که نکاتی مانند فیلم‌نامه برایم از اهمیت برخوردار است. من یک فیلم ایرانی به نام «بچه‌های آسمان» (به کارگردانی مجید مجیدی) را دیده‌ام که تاثیر زیادی رویم گذاشت و با دیدن آن به این نتیجه رسیدم که فرهنگ ایران و کره شباهت زیادی به هم دارد هر چند که از نظر جغرافیایی از هم دور هستند.

سونگ اضافه کرد: فیلم‌های ایرانی خیلی معروف و هنری هستند. هر سال دو جشنواره در کره برگزار می‌شود که جشنواره بوسان از جمله‌ی آن‌هاست و فیلم‌های ایرانی نیز در آن‌ها شرکت می‌کنند. در واقع اگر به من پیشنهاد بازی در کارهای ایرانی داده شود واقعا دوست دارم که آن را قبول کنم.

او درباره تصور خود از ایران پیش و پس از سفر به کشورمان گفت: ایران تمدن عظیم و فرهنگ قدیمی دارد. پیش از این فکر می‌کردم در این کشور محدودیت‌های زیادی وجود دارد، اما با سفر به ایران به این نتیجه رسیدم که این کشور آزاد و زیباست و همه برای استقبال من تا فرودگاه، هتل و مکان‌های دیگر آمده بودند.

این بازیگر کشور کره، درباره صحنه‌ای از سریال «افسانه جومونگ» که بیشترین تاثیر را روی او گذاشته است، گفت: پاسخ این پرسش مشکل است. چون سه سال از تصویربرداری آن می‌گذرد. البته سکانس‌هایی را در کوه تصویربرداری کردیم از یادم نمی‌رود چرا که پس از آن یک هفته نمی‌توانستم خوب غذا بخورم و در گوشم گل فرو رفته بود. به هر حال «جومونگ» برای من سریال خوبی بود. چرا که توسط آن مطالب زیادی آموختم.

سونگ با اشاره به یکی از آخرین سکانس‌های سریال «افسانه جومونگ» گفت: در این سکانس جومونگ، موتالمو و سوسانو را به محل دیگری می‌فرستد. من در این سکانس بسیار چه جلوی دوربین و چه پشت دوربین گریه کردم چون حس می‌کردم واقعا دوست صمیمی خود را به نقطه‌ی دیگری می‌فرستم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست بازیگر نقش «جومونگ» درباره‌ی ارتباط هنر و صنعت در کشور کره گفت: این ارتباط در کره بسیار فراوان است.

او هم چنین وجود شایعات در کره درباره بازیگران را زیاد دانست.

منبع :خبرگزاری ایسنا

/ 16 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ملیکا بیگی

سلام نازنینم مرسسسسسسسسسسسسسی خیلی خوشحال شدم فقط دلم می خواد بیشتر هم بهم سر بزنی هم باهم دوست شیم[ماچ]

شادی

دیدی یارو تو اصفهان به زور میخواسته اسمشو بزاره جومونگ؟![نیشخند] تازه چند سال پیشم وقتی روزی روزگاری رو دیده خواسته اسمشو بزاره مراد بیگ![خنده]

محمد (لبنان)

سلام زی زی عزیز حالت خوبه؟ به به جومونگ اومده! سلام برسون با مطلبی در مورد جولیا پطرس خواننده ی مشهور لبنانی منتظرتم

میلاد

کاش در این رمضان لایق دیدار شويم. *** سحری با نظر لطف تو بیدار شويم به عاصيان وعده ي رحمت رسيد ماهي سرشار از برکت و رحمت و عبادت هاي پذيرفته شده برايتان آرزومندم آغاز ماه رحمت و برکت . ماه نزول قران . ماه رمضان پیشاپیش مبارک باد التماس دعا یا علی

snider

ملت ما خیلی جوکن. اسمشو بزاره جومونگ؟ وای... خدا به دور...

snider

راستی خوبه این آقا مجذوب شخصیتای کارتونی نشده وگرنه میذاشت: سرنت پیتی !!! یا مثلا : آلن شرلی با موهای قرمز... [زبان]

شادی

راستی شما که این همه به مشکلات جوونا پاسخ میدید![نیشخند] میتونم بپرسم خدا به دور یعنی چی!؟؟![اوه]