نمایش سگ سکوت

 

نمایش سگ سکوت

تیرمرداد1388_تماشاخانه 2ایران شهر_ساعت 5/8شب

نویسنده و دراماتورژ:طلا معتضدی

طراح وکارگردان:آروند دشت آرای

طراح حرکت:سارا ریحانی

تهیه کننده:آرمان جعفری

بازیگران:پانته آبهرام(طوبا)

حامد بهداد(عطا)

باران کوثری(بچه)

سارا ریحانی(ماهی)

حمیدرضا فلاحی(کارگاه 2)

داریوش فائزی (کارگاه 1)

جواد نمکی(کارگاه 1)

ما دیشب رفتیم نمایش سگ سکوت،خیلی شلوغ بود.

نمایش سگ سکوت

البته بذارید اول از مصیبت های این نمایش بگم ،اول که صبح رفتم همشهری گرفتم بعد دیدم نوشته از این هفته قرار بابک حمیدیان جای حامد بهداد بازی کنه،ما هم که به خاطر حامد بهداد می خواستیم بریم،کلی خورد تو ذوقمون،بعد به مسئولش زنگ زدیم،اونم گفت ،باشه بیاید بلیطتون پس بدید،بعد که رفتیم اونجا فهمیدیم بابک حمیدیانبابک حمیدیان قرار از سه شنبه جای حامد بهداد بیاد وکلی ضایع شدیم ،البته خوشحالم شدیم.

بعد هم موقع رفتن کلی تو ترافیک موندیم.

نمایش سگ سکوت

خلاصه بعد از کلی بدبختی رسیدیم،من واقعا فکر می کردم یک نمایش دیدن چقدر تو مملکت ما سختی داره،چند وقت پیش ،یعنی قبل از چهاردهمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی،یک مستند در مورد تئاتر دیدیم در خانه هنرمندان،که خانم گلاب آدینه وآقا اصغر همت هم بودند ،تو این مستند به تاریخ وضعف های تئاتر ایران پرداخته شده بود ،آقای پسیانی می گفتند ما 6یا 7 سال پیش که نشستیم حساب کردیم دیدیم که در تهران برای هر 36نفر در سال یک صندلی در سالن نمایش تئاتر خالی که تاسف بیشتر در اینه که همون صندلی هم همیشه پر نیست.

اما خوشبختانه انگار تو این تئاتر نه تنها صندلی خالی نبود،بلکه علاوه بر 140نفری که روی صندلی ها نشستند،حدود 20یا 30 نفر هم روی پله ها وزمین نشستند ومن مونده بودم که چقدر مشتاقان تئاتر زیاد هستند ،جای آقای آتیلا پسیانی خالی بود.

وقتی می خواستیم وارد سالن بشیم یکی ازپشت سرم رد شد ومن فقط صداش شنیدم وصداش خیلی به نظرم آشنا اومد،بالاخره یادم اومد صدای اکرم محمدی بود.بازیگری که من نقشش تو خانه سبز یادم نمی ره.با همسرش اومده بود.

خلاصه ما وارد سالن شدیم،وبا این که من کلی سوتی هایی که ممکن بود بدم مرور کرده بودم،یک سوتی دادم،وحشتناکیش این بود که آقای بابک حمیدیان سوتی منو دید و بهم گفت،ای خدا!

الان بهتون می گم این صندلی های سالن یک مدلی بود که تکیه گاهش روی نشیمن گاهش بود وباید بلندش می کردی وبعد می نشستی ،ولی من که  نمی دونستم نشستم روش،وای !بعد آقای بابک حمیدیان بهم گفت:فکر کنم اگه تکیه گاهش بلند کنی راحت تر بشینی .

البته اینم بگم بعد از من خیلی ها این سوتی دادند،اما خب من چون پشت سر خانم محمدی نشسته بودم واین آقای حمیدیان داشت با ایشون حرف می زد ،فقط متوجه سوتی من شد.ولی خیلی آدم خودمونی وبا حالی بود.

نمایش سگ سکوت

نمایش سگ سکوتخلاصه نمایش شروع شد و باید بگم خیلی مفهومی وهنری بود.یک خورده فهمیدن مونولوگ هاش سخت بود.نور پردازی قشنگی داشت.ولی من خوشم اومد ،هر چند با این که قسمت های نمایش فهمیدم اما وصل کردن اون قسمت ها بهم یکم دشوار می نمود.ویکی از نکته های جالبش این بود که با این که سعی می کردم تمام حواسم جمع کنم ولی واقعا شگفت زده می شدم از این که نمی فهمیدم کی فلان بازیگر رفت یک جای دیگه یا کی لباسش عوض کرد.

البته خیلی ها نمایش نفهمیدند من اینو از حرف های تماشاگرانی که در حال خروج بودند ،فهمیدم.


در آخر به آقای حامد بهداد 3تا دسته گل دادند که ایشون هم در کمال سخاوت هر سه تا رو به خانم کوثری ،بهرام،ریحانی دادند.

نمایش سگ سکوت

برای من که شب به یاد موندنی بود.

در آخر این نمایش کاری بود از گروه ویرگول

/ 15 نظر / 102 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهه

سگ سکوت؟!!!!!!!!!!!![تعجب]تقققققققققققق تو کله حمیدیان دیه نیاد جا بهداد بازی کوونه......مگه شرهه هرته[شیطان][کلافه][شیطان]آدم با نوشابه نی بخوره ولی مسخره همشهری نشه اصی[زبان]نمایش انگشت کوچیکه سختیاته دخخخخخخخخترررررر...تا حالا رفتی تو صفففففففففف نوووووووووونننننننننن[تعجب][وحشتناک][وحشتناک].....ته و توشو نرسیدم بوخونم....خوش بذگره بابای

سمیرا

سلام عزیزم شرمنده من اون موقع تو اینترنت نبودم همین الان کامنتات را خوندم فعلا[گل]

میلاد

سلام من هنوز جوابمو نگرفتما !!!! نگفتی زی زی به معنی یا مخفف چی بید !!! همش نمی دونم یاده این زی زی گولو می یوفتم !! همونه ؟

وبلاگ طالع بيني

[لبخند] زی زی جوجو(خالق رویاها) عزيز سلام طالع بيني اين ماه خود را که از نوشته هاي مردوک بزرگ ترجمه شده بخوان و نظرت را نيز برايم بنويس اگر دوست داشتي وبلاگ مرا به دوستان خود معرفي کن تا آنها نيز هر ماه از طالع خود با خبر شوند. به زودي بيشتر خواهم نوشت همچنين من به مباحث عرفاني و ماورايي و هيپنوتيزم هم علاقه مندم و شما مي توانيد علاوه بر اين ها در وبلاگ من موضوعات يوگا و انواع طالع بيني و تعبير خواب را ببينيد . از راز اهرام مصر و مرگ هاي عجيب تا تجربيات روحاني و رموز کهکشانها ... من در کنار ترجمه هايم از مردوک از اين ها هم خواهم نوشت ...راستي در صورت تمايل به تبادل لينک در خدمتم . . با تشکر موفق و پيروز باشي

پسر بالغ

خیلی تعریفشو شنیدم باید برم ببینمش

کتایون

اتفاقا توی همشهری جوان هفته ی پیش راجع به این نمای مطلب رفته بودن و با حامد بهداد مصاحبه کرده بودن. اگه بتونی مصاحبه شو بخونی خیلی عالیه. بهداد واقعا قاطی کرده بود و گفته بود من اصلا این کاره نیستم و نمیتونم از عهدش بربیام و خلاصه کلی از خودش ناراضی بود. چقدر خوب که رفتی و نمایش رو دیدی.منم خیلی دلم میخواد برم.ولی هم فرصتشو حالا حالاها ندارم و هم آدم پایه ش فعلا در دسترس نیست. خوشحال شدم. موفق باشی.

Evergreen

سلام دوست نازنین ممنون از لطفت که سر زدی [گل][گل][گل][گل][گل]

شادی

با این که از حامد بهداد خوشم نمیاد! اما وقتی گفتی قراره جاش رو به یه بازیگر دیگه بده حالم گرفته شد و حس دیدنم رفت! اما با تعریف هایی که از سبک کار کردی خیلی قلقلکم دادی که برم ببینم! امیدوارم موفق بشم![چشمک]

میلاد

این مثله قابل پی گیریه زی زی مخفف چه بید !!! شفاف سازی کن تا اینقدر همه نپرسن زی زی چی هست ! [نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند] یا یه مسابقه را بنداز بگو همه حذس بزنن بعد به برنده یه بلیط سفر به جاده ی بهشتو بده !![خنده][خنده][خنده] ما هم خلاق شدیم رفت !!!